Наказ Державної регуляторної служби України “Про затвердження Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2024 рік” від 14.11.2023 № 183

15.11.2023

Порядок  планування заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності встановлено статтею 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Відповідно до статті 5 Закону планові перевірки суб’єктів господарювання здійснюються відповідно до річних планів органів державного нагляду (контролю). У разі, якщо один і той самий суб’єкт господарювання внесено до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) – це  є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

Керуючись положеннями статті 5 Закону, Державна регуляторна служба України щороку затверджує План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю).

Прийняття такого плану не суперечить постанові КМУ від 13.03.2022 № 303, оскільки постанова не встановлює жодних обмежень щодо намірів планування заходів державного нагляду (контролю) органами державного нагляду (контролю).

Нагадуємо, що відповідно до постанови КМУ від 13.03.2022 № 303 в Україні припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

На період дії воєнного стану органи державного нагляду (контролю) здійснюють виключно позапланові заходи державного нагляду (контролю), на підставі вимог, зазначених у пункті 2 постанови КМУ від 13.03.2022 № 303 (за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов’язань України).

Наказ Державної регуляторної служби України “Про затвердження Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2024 рік” від 14.11.2023 № 183.

План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2024 рік можна завантажити у форматі.xlsx або переглянути за посиланням https://inspections.gov.ua.

Перейти до Комплексного плану або завантажити Комплексний план у форматі .xlsx.