Інформація щодо дотримання органами виконавчої влади принципу передбачуваності регуляторної діяльності у 2012 році

29.03.2013

У 2012 році відбулось зниження рівня дотримання принципу передбачуваності регуляторної діяльності як з боку центральних органів виконавчої влади, так і в цілому по Україні.

Так, питома вага проектів регуляторних актів, при розробленні яких центральними органами виконавчої влади було порушено принцип передбачуваності державної регуляторної політики,  зросла з 50,2 відс.  у 2011 році до 64,6  відс.  у 2012 році.

При цьому, по ряду регуляторних органів (МОНу, Держлісагентству, Держводагентству, Держлікслужбі, Міноборони, Держінформнауки, Держгеонадрам, Держкіно, ДІНЗ) відповідний показник взагалі становив 100 відс. Тобто, жоден з розроблених цими регуляторними органами проектів регуляторних актів на момент подання їх на погодження до уповноваженого органу з питань реалізації державної регуляторної політики (далі – уповноваженого органу) не був включений до власного плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік, або до зведеного плану міністерства, у разі спрямовування та координації діяльності центрального  органу виконавчої влади через відповідного міністра.

Навіть після проведення на вимогу уповноваженого органу коригування вищезазначеними регуляторними органами планів регуляторної діяльності більше половини розроблених центральними органами виконавчої влади проектів регуляторних актів – 52,4 відс. (або 1158 проектів із загальної кількості) так і залишились поза межами планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів.

Загалом, у 2012 році фактична кількість розроблених центральними та місцевими органами виконавчої влади проектів майже втричі перевищила кількість регуляторних актів, запланованих регуляторними органами до розробки на початок 2012 року (2018 проектів проти 727 проектів).