На Житомирщині відбулося навчання представників об’єднаних територіальних громад

17.02.2017

220114_sneg_06

17 лютого у Житомирському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, за ініціативою Сектору  Державної регуляторної служби у Житомирській області, завідувачем  сектору Володимиром Галицьким проведено заняття на тему: «Регуляторна політика: визначення, принципи, особливості здійснення органами місцевого самоврядування» в рамках навчального семінару  для представників об’єднаних територіальних громад області.

У заході взяли участь більше 30 посадових осіб органів місцевого самоврядування Житомирщини.

Присутніх ознайомили з основними положеннями Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та методиками проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

Зосереджено увагу на повноваженнях, дотриманні принципів державної регуляторної політики при прийнятті регуляторних актів, формуванні місцевого експертного середовища  та процедур розрахунку М-тесту (тесту малого підприємництва), яка є невід’ємною частиною аналізу регуляторного впливу та дозволяє оцінити вплив владного регулювання на суб’єктів малого та мікропідприємництва.

Представником ДРС також були висвітлені питання  особливостей прийняття окремих регуляторних рішень органами місцевого самоврядування, у тому числі рішень про встановлення місцевих податків і зборів, про оренду комунального майна, благоустрою тощо.

З керівництвом Центру досягнуто домовленості щодо постійної участі представників сектору ДРС в роботі навчальних семінарів у 2017 році.