На Волині втілюватимуть ініціативу підприємців про залізничне сполучення між Ковелем (Україна) та Холмом (Польща)

17.02.2017

16790504_1227676147353774_1689587149_n Ідея про залізничне сполучення Ковель-Холм була озвучена раніше, на зустрічі підприємців, організованій Сектором Державної регуляторної служби у Волинській області та починає реалізовуватись. Про це йшлося під час круглого столу «Розвиток прикордонної залізничної інфраструктури Волинської області та Люблінського воєводства», який відбувся у Луцьку 15 лютого 2017 року, за участю регіональних урядовців і фахівців-залізничників з України та Польщі. Модератором круглого столу були Кошарук Сергій  – заступник голови Волинської ОДА та Павел Наконечний – член правління Сейміку Люблінського воєводства.

Учасники круглого столу обговорили стан пасажирських та вантажних перевезень на ділянці міжнародного залізничного сполучення Ковель – Люблін, технічні характеристики вузької та широкої колії Ковель – Люблін.16809737_1227676454020410_768495803_n

Презентацію можливостей і перспектив транспортного сполучення між прикордонними містами представив Іван Груник – начальник регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», Зигмунд Гжехульський – директор підприємства залізничних колій в Любліні та Томаш Майка – радник голови правління ПАТ «Укрзалізниця» з питань європейської інтеграції. Крім цього вони охарактеризували добрі приклади сполучення Київ-Перемишль.

Не обминули присутні увагу і проблеми що торкають населення прикордонних теренів, а саме особливості митних та інших процедур на пунктах перетину кордону, запобігання можливої контрабанді на потягах нового сполучення.

Про важливість та перспективність розвитку пасажирських та вантажних перевезень говорили Володимир Осадчий – уповноважений Люблінського воєводи до справ співпраці з Україною, Юзеф Гурскі – президент міста Хелм, Петро Мякота – член виконавчого комітету Ковельської міської ради, Мирка Іван – директор Департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА

Говорячи про тарифну політику, як економічну основу доступності  реалізації проекту, представники «Укрзалізниці» зауважили, що вартість квитка з Ковеля до Холма може становити 280 гривень, що є цілком доступною для населення прикордонних територій.

Учасники круглого столу вирішили здійснювати технічну підготовку до запуску влітку 2017 року рейковий автобус Ковель-Холм по широкій колії. Готувати взаємодію з прикордонними та митними службами по обох сторонах кордону.

Завідувач Сектору Державної регуляторної служби України у Волинській області Олег Савчук зазначив: «Для населення прикордонних територій важливо, щоб скоротився час перебування в дорозі. Для наших регіонів необхідно і надалі працювати у таких практичних робочих групах для конкретних прикордонних регіональних проектів у питаннях синхронізації стратегічних планів Волині та Люблинщини. Наступними кроками після успішності даного проекту, було б продовження роботи над сполученням Волині з аеропортом в Любліні. А також поєднання залізницею міст Ковеля-Володимира – Грубешова та Замостя».