ДРС рекомендує скасувати рішення у сфері зовнішньої реклами, прийнятті з порушенням принципів державної регуляторної політики на Сумщині

15.12.2016

cevbУ процесі аналізу нормативного поля та на підставі звернень суб’єктів господарювання міста Суми ДРС встановила, що рішення виконавчого комітету Сумської міської ради з питань зовнішньої реклами містять ознаки невідповідності принципам державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та прийняті з порушенням установлених законодавством вимог.

У наслідок проведеної експертизи регуляторних актів Державна регуляторна служба України (листи від 30.11.2016 №7251/0/20-16 та 7251/1/20-16) звернулась до Сумського міського голови з рекомендацією  вжити невідкладних заходів та внести на сесію Сумської міської ради пропозиції про скасування рішень виконавчого комітету, що перешкоджають бізнесу в сфері зовнішньої реклами.

Мова йде про наступні рішення:

  • Тимчасове призупинення діяльності стосовно надання та подовження дозволів на розміщення зовнішньої реклами в місті Суми (рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 16.08.2016 №443, від 16.08.2016 №444).
  • Порядок виявлення, демонтажу, обліку, зберігання рекламних засобів, розміщених на території міста Суми (рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 20.01.2015 №39).
  • Правила розміщення вивісок в містах, що встановлюють необхідність погодження суб’єктом господарювання паспортів вивіски (проект рішення виконавчого комітету Сумської міської ради неоприлюднено в засобах масової інформації, що не заважає посадовцям вимагати від підприємців міста його виконання).

Зазначені рішення виконавчого комітету Сумської міської ради не узгоджуються із ключовими принципами державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, які визначені статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».