На Рівненщині з представниками регуляторних органів постійно проводиться методична робота щодо реалізації державної регуляторної політики

28.07.2020

pexels-photo-374016Протягом І півріччя цього року фахівці Сектору Державної регуляторної служби у Рівненській області надали 49 консультацій представникам органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади з питань реалізації державної регуляторної політики.

В основному питання стосувалися підготовки проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу до них (частиною якого є М-тест); дотримання визначеного статтею 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» обов’язку стосовно подання проектів регуляторних актів з відповідними документами до Державної регуляторної служби України для підготовки пропозицій щодо їх удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики; оприлюднення регуляторних відкритих даних.

Крім того, був проведений навчальний захід методологічного спрямування з питань державної регуляторної політики та оприлюднення інформації про свою діяльність у форматі відкритих даних. 

Найбільшої уваги потребували питання щодо підготовки проектів регуляторних актів – проектів рішень про місцеві податки і збори, розроблення аналізів регуляторного впливу до них (АРВ), частиною якого є М-тест. 

Нагадаємо, відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рішення про встановлення місцевих податків та зборів мають ознаки регуляторних актів та потребують реалізації процедур, передбачених цим Законом.

Також звертаємо увагу розробників регуляторних актів на необхідності дотримання вимог Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151) при підготовці проектів регуляторних актів.