На Рівненщині відбувся регіональний семінар щодо організації надання адміністративних послуг в умовах децентралізації

13.02.2017

SONY DSC

Днями завідувач Сектору ДРС у Рівненській області Віталій Самсон та головний спеціаліст Сектору Олена Трофімук взяли участь в регіональному семінарі «Організація роботи ЦНАП в умовах децентралізації повноважень у сфері надання адміністративних послуг».

Мета наради — обговорення актуальних питань практичної реалізації повноважень в контексті децентралізації у м. Рівному та Рівненській області, алгоритмів створення центрів надання адміністративних послуг в області; представлення досвіду організації роботи ЦНАП міста Рівне — одного з кращих ЦНАП України; напрацювання рекомендацій і пропозицій центральним органам виконавчої влади, РДА, ОМС, ОТГ щодо внесення змін до законодавства у сфері надання адміністративних послуг, подальшої передачі повноважень на місця.

Серед присутніх: керівники районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, адміністратори ЦНАП Рівненської області.

Розпочав семінар з вітального слова та визначення основної мети заходу Леонід Біляк – перший заступник директора Департамента економічного розвитку і торгівлі Рівненської обласної державної адміністрації. Він зазначив, що створення ЦНАПів є важливим етапом для забезпечення якісного обслуговування населення, створення сервісу, спроможного не лише полегшити отримання адміністративних послуг, але й у цілому забезпечити співпрацю влади та громади.

Досвідом проведення децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, формування і ведення реєстру територіальної громади міста, реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання громадян поділився заступник мера міста Рівне, а у минулому директор Рівненського ЦНАПу Віталій Герман.

У спільній дискусії з учасниками семінару було визначено, що окрім технічного забезпечення для ефективної роботи установи важливо сформувати потужну команду, здатну виконувати не окремі функції, а бути «універсальними», працювати злагоджено і професійно.