На Полтавщині працюють над поліпшенням алгоритму дій дозвільних органів

09.07.2019

9 липня представники Сектору ДРС у Полтавській області, обласної державної адміністрації та Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області обговорили реагування на листи Державної екологічної інспекції Центрального округу стосовно призупинення розгляду пакету документів для отримання документа дозвільного характеру до винесення судом відповідного рішення.

Протягом червня поточного року Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОДА та ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області отримали листи ДЕІ ЦО з клопотанням призупинення розгляду пакету документів для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля чи дозволу на викиди забруднюючих речовин зі стаціонарних джерел в атмосферне повітря до винесення судом відповідного рішення.

Зазначені листи Державної екологічної інспекції Центрального округу стосуються ряду суб’єктів господарської діяльності Полтавської області, у яких під час планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища були виявлені відповідні порушення. Екологічна інспекція звернулася до окружного  адміністративного суду з позовами про тимчасову заборону (зупинку) діяльності даних підприємств.

Відповідно до частини десятої статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», у разі розгляду судом справи щодо об’єкта, на який видається документ дозвільного характеру, розгляд документів,  поданих  для його отримання,  зупиняється  до винесення  судом  відповідного рішення.

Про  зупинення  та  поновлення  дозвільними органами розгляду документів, поданих для отримання документа дозвільного характеру,  приймається  відповідне  рішення. Дозвільні органи поновлюють розгляд документів після усунення обставин, що зумовили його зупинення.

Разом з цим, відповідно до частини десятої статті 1Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», об’єкт, на  який  видається  документ  дозвільного  характеру – природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи, які використовуються суб’єктом  господарювання  у  процесі  проходження  погоджувальної (дозвільної) процедури. 

Позиція Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА та ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області, полягає у тому, що зазначені листи Державної екологічної інспекції Центрального округу не є підставою для зупинення дозвільними органами процедури розгляду заяв для отримання документів дозвільного характеру, тим паче складовою для процесу тимчасової заборони (зупинки) комплексної технологічної діяльності зазначених великих підприємств.

Враховуючи системність, соціальну та економічну значимість порушеного питання, Сектором підготовлено клопотання на адресу  Департаменту ліцензування та дозвільної системи з проханням підготовки офіційної позиції Державної регуляторної служби України з питання правомірності застосування органом державного нагляду (контролю) вимог частини десятої статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» під час звернень на адреси дозвільних органів, а також алгоритм дій дозвільних органів у даному випадку.