На Полтавщині підприємцям розповіли про методи впливу на рішення влади та можливості щодо захисту своїх прав

15.02.2017

17127826615 лютого Полтавську область відвідав бізнес-омбудсме́н  в Україні Альгірдас Шемета. Візит відбувся у рамках Програми робочих візитів до регіонів України для зустрічі з підприємцями та посадовцями з метою обговорення ключових проблем у веденні бізнесу, а також можливості підвищення інвестиційного потенціалу регіонів України. Участь у зустрічі взяв також завідувач Сектору ДРС у Полтавській області Олег Моргун.

Захід проходив у приміщенні Полтавської обласної держадміністрації під головуванням Першого заступника голови ОДА Андрія Пісоцького за участі керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, ряду територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, бізнесових структур, керівників профільних управлінь виконавчих комітетів міських рад, громадських об’єднань та ЗМІ.

У ході зустрічі бізнес-омбудсменом презентовано особливості роботи його команди, а саме розгляд скарг суб’єктів підприємництва на недобросовісну поведінку в сфері господарювання, звернень із запитами про усунення або запобігання випадків недобросовісної поведінки у різних сферах господарської діяльності, надання органам державної влади та органам місцевого самоврядування рекомендацій щодо покращення державної політики у сфері підприємницької діяльності.

Діяльність бізнес-омбудсмена та його команди спрямована для досягнення прозорості діяльності органів державної влади, запобігання корупційним діянням та іншим порушенням законних інтересів підприємців.

У 2016 році Рада бізнес-омбудсмена отримала на розгляд 868 скарг від підприємців з усіх областей України і закрила 570 розслідувань. Лише у фінансовому виразі допомога бізнесу склала 6 млрд. грн., а за весь період діяльності перевищила 8,7 млрд. грн.

У ході діалогу з Альгірдасом Шеметою присутніми було висвітлено особливості та переваги ведення бізнесу в Полтавському регіоні, обговорено поточні проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення, конкретні приклади сприяння Ради бізнес-омбудсмена у аналогічних ситуаціях тощо.

Підводячи підсумки заходу, учасники дійшли спільного висновку щодо ефективності та необхідності подальшої роботи Ради бізнес-омбудсмена в Україні, обов’язковому поширенню в регіоні інформації щодо діяльності цієї Ради. Реалізація стратегії підвищення інвестиційного потенціалу Полтавської області залежить від спільної праці громадськості, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.