На Полтавщині обговорили нововведення у сфері державного нагляду та контролю

12.01.2017

poltava12 січня відбулася робоча зустріч завідувача Сектору Державної регуляторної служби України у Полтавській області Олега Моргуна з керівником громадської організації «Полтавський бізнес-інкубатор» Сергієм Лейкіним.

Обговорювалося питання набрання 1 січня 2017 року  чинності законопроектів, які направлені на суттєве підвищення ефективності системи державного нагляду (контролю), зменшення зловживань посадових осіб органів державного нагляду та відповідно підвищення захищеності суб’єктів господарювання, а саме законів України від 3 листопада 2016 року № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та від 3 листопада 2016 року № 1726-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Завідувачем Сектору ДРС у Полтавській області доведено до відома керівника громадської організації основні нововведення цих Законів. Зазначено, що у результаті прийняття змін до законодавства усунено дублювання повноважень з реалізації державної політики у сфері державного нагляду та контролю, ці повноваження тепер закріплені за Державною регуляторною службою України. Тобто із скаргами на дії органів державного нагляду (контролю) підприємці зможуть звертатись до ДРС, у якої будуть повноваження щодо перевірки цих органів. Обговорено впровадження особливостей обмеження на позапланову перевірку  на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав. Наголошено, що Служба зможе складати протоколи про адміністративні правопорушення на посадових осіб державних органів у разі порушення ними законодавства з питань державного нагляду (контролю), ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

За результатами зустрічі керівником громадської організації «Полтавський бізнес-інкубатор» заплановано вищезгадану інформацію доводити відома суб’єктів господарської діяльності Полтавського регіону та організувати співпрацю з цього напрямку в рамках підписаного 12 жовтня 2015 року Меморандуму про співпрацю.