На Полтавщині обговорили нововведення щодо системи державного нагляду (контролю)

09.02.2017

9 лютого у Полтаві відбулася робоча зустріч завідувача Сектору Державної регуляторної служби України у Полтавській області Олега Моргуна з головою організації роботодавців «Полтавська обласна організація роботодавців у сфері професійної оцінки», членом Міжнародного комітету захисту прав людини, керівником регіонального представництва «АСАД юридична компанія», директором консалтингової компанії «Полтава – консалтинг» Костянтином Волковим.

У ході зустрічі обговорювалося питання набрання 1 січня 2017 року чинності законопроектів, які направлені на суттєве підвищення ефективності системи державного нагляду (контролю), зменшення зловживань посадових осіб органів державного нагляду та відповідно підвищення захищеності суб’єктів господарювання, а саме законів України від 3 листопада 2016 року № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державobyazatelnaya-auditorskaya-proverkaного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та від 3 листопада 2016 року № 1726-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Завідувачем Сектору ДРС у Полтавській області доведено до відома керівника організації роботодавців основні нововведення цих Законів. Зазначено, що у результаті прийняття змін до законодавства усунено дублювання повноважень з реалізації державної політики у сфері державного нагляду та контролю, ці повноваження тепер закріплені за Державною регуляторною службою України. Тобто із скаргами на дії органів державного нагляду (контролю) підприємці зможуть звертатись до ДРС, у якої будуть повноваження щодо перевірки цих органів.

Обговорили також впровадження особливостей обмеження на позапланову перевірку на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав. Наголошено, що Служба зможе складати протоколи про адміністративні правопорушення на посадових осіб державних органів у разі порушення ними законодавства з питань державного нагляду (контролю), ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

За результатами зустрічі, головою організації роботодавців «Полтавська обласна організація роботодавців у сфері професійної оцінки» заплановано вищезгадану інформацію доводити відома суб’єктів господарської діяльності Полтавського регіону та організувати співпрацю з цього напрямку в рамках підписаного із Сектором Меморандуму про співпрацю.