Прийняття рішень щодо мораторіїв на розміщення стаціонарних тимчасових споруд є порушенням законодавства

13.02.2017

odessaСектором Державної регуляторної служби в Одеській області встановлено прийняття рішення Чорноморської міської ради щодо мораторію на розміщення стаціонарних тимчасових споруд та плануванням прийняття відповідного рішення Южненською міською радою.

У цьому контексті ДРС наголошує, що частиною першою статті 42 Конституції України гарантується, що кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Відповідно до частини четвертої статті 12 Господарського кодексу України (далі – ГК України) обмеження щодо здійснення підприємницької діяльності, а також перелік видів діяльності, в яких забороняється підприємництво, встановлюються Конституцією України та законом.

Згідно з частиною першою статті 31 Господарського кодексу України встановлення заборон чи обмежень стосовно окремих суб’єктів господарювання або груп підприємців є дискримінацією суб’єктів господарювання органами влади, яка забороняється відповідно до частини другої цієї статті.

Відповідно до частини другої статті 25 та частини третьої статті 18 ГК України органам державної влади і органам місцевого самоврядування, що регулюють відносини у сфері господарювання, забороняється приймати акти або вчиняти дії, що визначають привілейоване становище суб’єктів господарювання тієї чи іншої форми власності, або ставлять у нерівне становище окремі категорії суб’єктів господарювання.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

«Органи місцевого самоврядування намагаються трактувати на свою користь колізії законодавства та керувати усім в ручному режимі. Але слід сказати, що жодний мораторій на встановлення тимчасових споруд не може вирішити наявних проблем. Шлях до вирішення проблем пролягає через побудову діалогу, а не через бар’єри» – зазначив завідувач Сектору ДРС в Одеській області Андрій Голота.

Принагідно інформуємо, що Державною регуляторною службою України в межах компетенції опрацьовуються питання захисту прав суб’єктів господарювання, порушених внаслідок дії регуляторних актів.