На Рівненщині переглянуть акти, що не відповідають принципам регуляторної політики

11.03.2021

У Рівненській ОДА створено комісію з перегляду регуляторних актів, в тому числі й регуляторних актів об’єднаних територіальних громад. До перегляду залучать фахівців Сектору ДРС, а також представників громадськості та місцевих підприємців. 

Про співпрацю завідувач Сектору ДРС у Рівненській області Віталій Самсон домовився із заступником Голови обласної державної адміністрації Ігорем Тимошенко.

240_F_166245421_Om0bYHM6AiOxtIHv30f1DTL9jBcmvxdAПід час робочої зустрічі обговорили необхідність скасування та зміни застарілих й неефективних регуляторних актів, прийнятих регуляторними органами Рівненської області, що не відповідають принципам регуляторної політики та створюють додатковий адміністративний тиск на суб’єктів господарювання.

Крім того, керівник Сектору ДРС наголосив на необхідності висвітлення регуляторними органами на офіційних сайтах вичерпної інформації про регуляторну діяльність.

Так, на офіційних сайтах ОМС має бути опублікована інформація про план регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти.

Задля підвищення ефективності та дієвості в провадженні регуляторної політики ДРС рекомендує органам місцевого самоврядування створювати на своїх сторінках окремі розділи «Регуляторна діяльність».

Прозорість та послідовність у процесі здійснення регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Нагадаємо, що за даними ДРС 88% ОМС Рівненщини не публікують регуляторні акти на своїх веб-сайтах.