Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/na-poltavshhyni-konsultuvaly-z-pytannya-vydachi-dozvoliv-na-vykydy-zabrudnyuyuchyh-rechovyn-v-atmosferne-povitrya/

На Полтавщині консультували з питання видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

03.12.2020

3 грудня завідувач Сектору ДРС у Полтавській області Олег Моргун провів робочу зустріч з представниками Акціонерного товариства «Полтавагаз».

Метою зустрічі було отримання від представника Державної регуляторної служби України роз’яснень з питань видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, зокрема питання доцільності проведення контролю викидів забруднюючих речовин на межі санітарно-захисної зони у зв’язку із втратою чинності нормативного документа, що регулював це питання.

Зазначений контроль викидів необхідно проводити задля отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами відповідно до Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

pexels-photo-3183190Аналогічні звернення АТ «Полтавагаз» за роз’ясненнями спочатку до Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, а потім до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області результату не дали – державні органи зазначили що некомпетентні у цьому питанні.

Слід зазначити, що ДСП 201-97 «Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами)», які серед іншого регулювали питання проведення контролю викидів забруднюючих речовин на межі санітарно-захисної зони підприємства, втратили чинність згідно з рішенням Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва від 30.05.2014 року № 31.

Разом з цим, згідно з вимогами статті 29 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», виробничий контроль за охороною атмосферного повітря здійснюється підприємствами, установами, організаціями та громадянами — суб’єктами підприємницької діяльності в процесі їх господарської та іншої діяльності, якщо вона справляє шкідливий вплив на стан атмосферного повітря.

Відповідно до пункту 8.4. Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 № 173, оцінка якості атмосферного повітря здійснюється на підставі аналізу інформації, одержаної шляхом інструментальних замірів вмісту шкідливих домішок на стаціонарних, маршрутних, підфакельних постах спостереження відповідно до вимог РД 52.04. 186-89 «Руководства по контролю за загрязнением атмосферы» і прогнозних розрахунків очікуваного рівня вмісту шкідливих речовин, що виконані згідно з діючими нормативно-методичними документами.

Завідувачем Сектору ДРС у Полтавській області повідомлено, що зараз аналогічним  нормативним документом, яким встановлюються нормативи вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, є Гігієнічні регламенти допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.01.2020 № 52, зареєстрованим Мін’юстом 10.02.2020 за № 156/34439, а саме:

– Гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць;

– Орієнтовно безпечні рівні впливу хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць.

Натисніть для друку