За якими ставками підприємці будуть сплачувати єдиний податок вирішували у Кропивницькому

27.02.2017

foto-1 23 лютого у м. Кропивницькому відбулося обговорення проекту рішення Кіровоградської міської ради щодо встановлення ставок єдиного податку на 2017 рік, в якому взяли участь члени Координаційної ради з питань розвитку підприємництва, депутати місцевої ради, керівники громадських об’єднань підприємців, суб’єкти господарювання.

Проектом передбачено встановити ставку єдиного податку для другої групи платників у розмірі 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, що дозволить зменшити податкове навантаження на підприємців із 640 до 320 гривень на місяць. Для тих підприємців, хто надає соціальну допомогу громадянам, вирішено встановити ставку 8 %.

Разом з тим, платники єдиного податку ІІ групи за січень та лютий поточного року вже сплатили до бюджету міста єдиний податок у розмірі 20 % мінімальної заробітної плати, що в сукупності зі сплатою єдиного соціального внеску є доволі обтяжливим для малого бізнесу.

Така ставка була встановлена рішенням Кіровоградської міської ради № 3949 від 27 січня 2015 року і застосовувалася протягом 2015 і 2016 роках та двох місяців 2017 року.

Завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталія Оніщенко під час обговорення порушила питання щодо дотримання вимог Податкового кодексу України у частині прийняття рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів на кожен бюджетний рік.foto-3

Увагу присутніх звернено на норми підпункту 12.3.5. статті 12 Податкового кодексу України, яким визначено, якщо сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

Наголошено, що відповідно до Закону України від від 20.12.2016 № 1791-VIII в 2017 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, які прийняті на виконання цього Закону, не застосовуються Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Поряд з цим, такі рішення на 2018 рік буде необхідно затвердити та опублікувати до 15 липня 2017 року з урахуванням вимог законодавства в сфері регуляторної політики.