Сільських голів Олександрівського району Кіровоградської області ознайомили із особливостями здійснення регуляторної політики

24.02.2017

foto-2Днями головний спеціаліст Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Оксана Ратушна провела семінар з питань регуляторної політики для селищних та сільських голів Олександрівського району Кіровоградської області.

Присутніх ознайомили з етапами та особливостями здійснення регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування, вимогами законодавства у цій сфері. Йшлося також про необхідність вчасного прийняття органами місцевого самоврядування планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів.

Оскільки питання підготовки проектів рішень про встановлення ставок місцевих податків і зборів в даний час є надзвичайно актуальним для органів місцевого самоврядування, розрахунок аналізу впливу регуляторного акту та М-тесту, як складової частини такого аналізу, розглянуто на прикладі проекту рішення селищної ради про встановлення місцевих податків та зборів (затвердження ставок єдиного податку).

Також, Оксана Ратушна поінформувала про особлfoto-1ивості внесення змін до рішень сільських, селищних, міських рад про місцеві податки і збори на 2017 рік з урахуванням вимог пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791 «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та необхідності прийняття подібних рішень на 2018 рік з урахування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

На питання учасників семінару були надані вичерпні відповіді, увагу акцентували на необхідності прийняття рішень виключно в рамках повноважень, наданих органам місцевого самоврядування, та вимог законодавства.