Органи влади районів Кіровоградської області ознайомили з сучасними інструментами оцінки регуляторного впливу

20.02.2017

13-10-20-foto-4-onufryevka Фахівці Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталія Оніщенко та Оксана Ратушна з 13 по 17 лютого 2017 року проводили семінари з питань регуляторної діяльності для посадових осіб органів місцевого самоврядування, працівників місцевих органів виконавчої влади Добровеличківського, Олександрійського, Новоархангельського та Онуфріївського районів.

Учасникам семінарів розповіли про порядок регуляторної діяльності від планування до відстеження ефективності регуляторних актів; форми документів, що готуються в процесі такої діяльності; можливості впливу громадськості на діяльність органів влади в процесі прийняття владних рішень.

Окремий блок присвячено підготовці аналізів регуляторного впливу та Тесту малого бізнесу (М-тест). Присутніх ознайомили з методикою розрахунку витрат суб’єктів підприємницької діяльності та оформлення розрахунків, формами консультацій з представниками малого бізнесу, видами коригуючих заходів для зменшення прямих та адміністративних витрат підприємців.13-10-20-foto-6-dobrovelychkovka

Особлива увага приділена проектам рішень органів місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків та зборів, які можуть мати ознаки регуляторних актів та повинні прийматися на кожен бюджетний рік.

Повноваження та можливості співпраці з Державною регуляторною службою України у сферах дозвільної системи, ліцензування, регуляторної політики обговорено і на робочих зустрічах з керівництвом місцевих державних адміністрацій та районних рад. Наголошено на необхідності додержання законодавства щодо державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності в умовах дії мораторію на заходи державного нагляду.