На Кіровоградщині продовжується серія навчальних семінарів для посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо регуляторної діяльності

09.02.2017

13-10-14-foto-3Фахівці Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області продовжують надавати методологічну підтримку посадовим особам органів місцевого самоврядування Кіровоградської області.

Так, 8 лютого поточного року Наталією Онищенко та Оксаною Ратушною проведено семінари з питань регуляторної політики у Бобринецькому та Знам’янському районах. Треба зазначити, що за ініціативою місцевих органів влади у Знам’янському районі зустріч з фахівцями Державної регуляторної служби проведено вже друге.

Під час заходів детально обговорені всі етапи прийняття регуляторного акту. Зокрема, було розглянуто поширені помилки при проведенні регуляторним органом діяльності з підготовки та прийняття регуляторних актів, визначено заходи щодо уникнення таких помилок.13-10-14-foto-2

На питання щодо порядку розроблення аналізу регуляторного впливу та М-тесту представники органів місцевого самоврядування отримали вичерпні відповіді.

Представники органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій також поінформовані про особливості внесення змін до рішень сільських, селищних, міських рад про місцеві податки і збори на 2017 рік з урахуванням вимог пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791 «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та необхідності прийняття подібних рішень на 2018 рік з урахування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».13-10-14-foto-1

На семінарі були присутні й представники місцевих ЗМІ, дякуючи яким, питання реалізації регуляторної політики доводиться до місцевих громад, висвітлюється діяльність Державної регуляторної служби як органу, який сприяє активізації діалогу між владою і бізнесом, врахуванню думки підприємців в процесі формування регулювань, що впливають на бізнес-середовище. 

Також проведено робочі зустрічі з керівництвом місцевих державних адміністрацій та районних рад, на яких обговорено питання ліцензування, дозвільної системи, державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності та можливості Державної регуляторної служби щодо забезпечення прав та свобод підприємців. Досягнуто домовленості про подальшу співпрацю в рамках повноважень Державної регуляторної служби.