Підприємці Івано-Франківщини обговорили проблемні питання дерегуляції

15.12.2016

115 грудня відбулося чергове засідання ради громадського об’єднання «Ділові люди Прикарпаття» за участю запрошених представників державних органів області, на якому обговорювалися проблемні питання застосування законодавства у сфері, що регулює будівельну сферу, а також питання щодо неправомірних перевірок суб’єктів підприємництва контролюючими органами.

Під час засідання учасники заслухали інформацію голови ради громадського об’єднання «Ділові люди Прикарпаття»  Василя Гродюка та інших членів ради.

Виступаючі та запрошені критикували діяльність Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківської області щодо реєстрації декларацій про виконання будівельних робіт. За словами підприємців, реєстрація декларацій про початок будівництва більше ніж у 60 відсотках випадків здійснюється з 4-5 разу.2

У роз’ясненні Державної Регуляторної  служби України  від  09.12.2016 за №7516/020-16, отриманої на запит ради громадського об’єднання  вказано, що декларація на початок будівельних робіт має заявницький характер і не може бути підставою для відмови у внесенні до Реєстру відповідної інформації.

На запит громадського об’єднання керівництвом інспекції відмовлено у наданні інформації про видачу дозвільних документів, що стало підставою для звернення до суду.

Під час обговорення питань порядку денного, з інформацією про стан законодавства у сфері державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, виступив завідувач Сектору Державної регуляторної служби в Івано-Франківській області Андрій Соболевський.