Членів Комітету по малому та середньому бізнесу Донеччини ознайомили з нововведеннями у сфері державного нагляду та контролю

24.02.2017

20170223_110844 23 лютого завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Донецькій області  Олена Ростова взяла  участь у засіданні Комітету по малому та середньому бізнесу, який відбувся у м. Краматорську та був організований Донецькою ТПП.

У засіданні брали участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники виконавчих органів міської ради  а також представники різних сфер малого та середнього бізнесу області.

Завідувач Сектору ознайомила присутніх з основними положеннями Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та методиками проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 (із змінами).

Також, зосереджено увагу на повноваженнях, дотриманні принципів державної регуляторної політики при прийнятті регуляторних актів, формуванні місцевого експертного середовища  та процедур розрахунку М-тесту (тесту малого підприємництва), яка є невід’ємною частиною аналізу регуля20170223_124132торного впливу та дозволяє оцінити вплив владного регулювання на суб’єктів малого та середнього бізнесу.

Крім того, йшлося  про зміни у сфері державного нагляду та контролю, що вступили в силу з 1 січня 2017 року. У тому числі йшлося про поширення дії Закону 877-V про нагляд на заходи контролю, які здійснюються органами державної фіскальної служби, державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, але з урахуванням особливостей встановленими спеціальними законами; про дію мораторію до 31 грудня 2017 року на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів та особливості позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав за погодженням Державної регуляторної служби України.

Разом з цим завідувач Сектору звернула увагу присутніх на норму, що закріплена статтею 6 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», зокрема на перелік органів державного нагляду (контролю) на яких вимоги цього Закону не поширюються.

Всі присутні отримали контактні дані Сектору ДРС в Донецькій області.