У Чернівцях відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва

17.03.2017

chernivtsi17 березня у Чернівецькій обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови-керівника апарату Олега Стецевича відбулось засідання обласної Координаційної ради з питань розвитку підприємництва.
Участь в заході взяли керівники ЦНАПів області, Державної міграційної служби у Чернівецькій області, а також завідувач Сектору ДРС у Чернівецькій області Ніна Порайко.
На розгляд та обговорення виносились наступні питання:
1. Децентралізація повноважень з надання адміністративних послуг Державної міграційної служби, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 №523-р (зі змінами від 30.09.2015 №1031-р).
2. Звіт про стан виконання Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Чернівецькій області на 2015-2016 роки.
Під час засідання Ніна Порайко зауважила, що одним з пріоритетних напрямів реформування сфери адміністративних послуг нині є децентралізація системи їх надання. Делегування повноважень з надання найбільш затребуваних громадянами адміністративних послуг на місця дозволить покращити і спростити доступ громадян до таких послуг, зробити отримання таких послуг більш зручним для споживачів, а також поліпшити якість їх обслуговування, що є необхідною передумовою створення сервісної держави.
Втім, на даний момент стан реалізації зазначеного розпорядження Кабінету Міністрів України залишається незадовільним: передачу адміністративних послуг органів виконавчої влади, перелік яких містить розпорядження, до ЦНАП не було забезпечено вчасно та в повному обсязі. Моніторинг впровадження надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через ЦНАП, проведений низкою громадських організацій, показав, що наразі переважна більшість ЦНАП не надають повний перелік наведених у розпорядженні послуг органів виконавчої влади. Спектр послуг, які наразі надаються у ЦНАПах неоднаковий, що, зокрема, не дозволяє забезпечити рівні умови отримання найбільш затребуваних громадянами та суб’єктами господарювання послуг – проінформувала Ніна Порайко.