Підприємців та посадовців Чернігівщини навчали розраховувати вартість регулювання для бізнесу

25.12.2016

chernigiv2Днями Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) провів тренінги «Методологія і практика проведення М-тесту та громадської антикорупційної експертизи» у м. Чернігів для представників бізнес-спільноти області та посадових осіб органів державної влади й місцевого самоврядування, відповідальних за розробку регуляторних актів. Захід організовано за сп  рияння регіонального партнера СІРЕ — об’єднання підприємців ГО «СЯЙВО СІВЕРЩИНИ» та підтримки Чернігівської районної ради. До проведення тренінгів також долучився завідувач Сектору Державної регуляторної служби України Сергій Проценко.

У результаті навчання представники органів влади дізналися, як саме застосовувати М-тест або Тест малого підприємництва, що тепер є обов’язковим для всіх розробників регуляторних актів відповідно до постанови КМУ, скільки коштуватиме регуляція для малого підприємця, а також для бюджету.chernigiv

Водночас представники бізнес-об’єднань набули практичних навичок застосування інструментів М-тесту та громадської антикорупційної експертизи до регуляторних актів місцевого рівня, що дасть їм можливість більш фахово впливати на процес ухвалення рішень.

Нагадаємо, 16 грудня 2015 року набула чинності Постанова КМУ №1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308», розробником якої є Державна регуляторна служба України. Постанова вводить обов’язкове обчислення витрат малого бізнесу на виконання державного регулювання, так званий М-тест (Тест малого підприємництва). Згідно з цим документом, проект регуляторного акта має супроводжуватись розрахунками вартості регуляторного впливу. М-Тест запроваджено в Україні на виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.