На Черкащині говорили про нововведення у сфері державного нагляду (контролю) та участь громадськості у регуляторній діяльності

20.02.2017

maxresdefault20 лютого завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Черкаській області Олена Шухтіна зустрілася з виконавчим директором громадської організації «Академія стратегічних досліджень» Любов’ю Ропало, під час якої були обговорені напрямки співпраці у сферах державного нагляду (контролю), дозвільної системи, ліцензування, регуляторної політики.

Завідувач Сектору розповіла про зміни у сфері державного нагляду (контролю), що вступили в силу з 1 січня 2017 року. У тому числі йшлося про поширення дії Закону України 877-V на заходи контролю, які здійснюються, зокрема органами Державної фіскальної служби, державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), державного нагляду  та  контролю  за  додержанням  законодавства про працю та зайнятість   населення, але з урахуванням особливостей, встановленими спеціальними законами.

Також поінформовано про  тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, відповідно до Закону України від 03.11.2016 № 1728-VIII, згідно з яким у 2017 році позапланові перевірки на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав можуть проводитися тільки після погодження з Державною регуляторною службою України. Разом з цим завідувач Сектору звернула увагу на перелік органів державного нагляду (контролю), на яких вимоги цього Закону не поширюються.

Особливу увагу приділили питанням співпраці громадських організацій підприємців з органами місцевого самоврядування, їх участі у регуляторному процесі, у тому числі проведенні альтернативних аналізів регуляторного впливу проектів рішень, застосуванні М-тесту, як ефективного інструменту впливу громадськості на органи місцевої влади.