88% ОМС Рівненщини не публікують регуляторні акти на своїх веб-сайтах

26.02.2021

Сектор ДРС у Рівненській області провів моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування Рівненщини щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатом проведеного моніторингу виявлено, що переважна більшість органів місцевого самоврядування області 61 з 69 (88,4%) на своїх офіційних веб-сайтах не публікують чинні регуляторні акти.

Водночас 58 ОМС (84,1%) не публікують проекти регуляторних актів для одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань. 52 ОМС (75,4%)  досі не оприлюднили плани своєї діяльності на 2021 рік.

В той же час 46 органів місцевого самоврядування (66,7%) мають сайти, однак не публікують дані про регуляторну діяльність, а 5 ОСМ взагалі не мають офіційних веб-сайтів.

Значна кількість наявної інформації щодо регуляторної діяльності, розміщеної на сайтах ОМС не впорядкована, що значно ускладнює пошук потрібної інформації зацікавленими особами, в тому числі суб’єктами господарювання. 

Нагадуємо, що ОМС повинні розміщувати інформацію, визначену Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», як й інші регуляторні органи.

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти.

З метою підвищення ефективності в провадженні регуляторної політики на місцях, ДРС рекомендує створювати на сайтах окремі розділи «Регуляторна діяльність», що зробить таку інформацію доступною та легкою у знаходженні будь-якою зацікавленою особою.

Рівне

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності дій влади перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на карті Рівненську область.