82% ОМС Полтавщини не опублікували плани регуляторної діяльності на 2021 рік

26.02.2021

Сектором ДРС у Полтавській області проведено моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатами моніторингу виявлено, що  53 з 65 ОМС Полтавщини (81,5%) не оприлюднили на веб-сайтах плани з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, що не дає змоги суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності в поточному році.

В той же час, 37 ОМС (59,9%) не публікують чинні регуляторні акти на своїх офіційних веб-сторінках, а 33 (50,8%) не оприлюднюють проекти регуляторних актів  для залучення громадськості з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

Разом з тим 21 ОМС Полтавщини (32,3%) мають сайти, але не публікують на них інформацію про свою регуляторну діяльність. Тоді як 7 новостворених об’єднаних територіальних громад  не мають офіційних веб-сайтів (3 міських, 2 селищних та 2 сільських територіальних громади).

З даного моніторингу можливо зробити висновок, що інформаційне наповнення ОМС розділів про свою регуляторну діяльність офіційних часто відбувається без дотримання чіткої та логічної моделі, а оновлення інформації відбувається несвоєчасно та безсистемно.

Сектором вже підготовлено лист на адреси територіальних громад Полтавської області з клопотанням посилити та систематизувати роботу в частині оприлюднення даних про регуляторну діяльність політики у сфері господарської діяльності».

Полтава

Нагадуємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», як й інші регуляторні органи.

З метою підвищення ефективності та дієвості в провадженні регуляторної політики на місцях, ДРС рекомендує створювати на сайтах окремі розділи «Регуляторна діяльність».

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти. Повний перелік визначено Законом.  

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності суб’єктів владних повноважень перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі Полтавську область.