Застосували дерегуляційний інструмент

07.04.2023

До ДРС звернулися перевізники Вінниччини.

Про це повідомив Голова ДРС Олексій Кучер на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

На прохання бізнесу, фахівці ДРС провели експертизу розпорядження Вінницької ОДА від 04.10.2016 N 720 «Про затвердження Умов конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області».

Під час перевірки було виявлено, що розпорядження Вінницької ОДА суперечить постанові Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 No 1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування».

По-перше, у розпорядженні Вінницької ОДА є вимога щодо наявності у перевізника GPS-приладів, сертифікованих UCRF (Українським державним центром радіочастот) та встановлених на транспортних засобах, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті

«У постанові Уряду визначено, що організатор може вимагати у перевізника наявності GPS-системи, встановленої на транспортних засобах, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті загального користування. Але в документі немає вимоги щодо визначення конкретного одного органу сертифікації GPS-приладів», – зазначив очільник Служби.

По-друге, є неузгодженість щодо вимог до перевізників у питанні забезпечення перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. У розпорядженні Вінницької ОДА зазначено, що перевізник повинен забезпечити роботу не менш як одного транспортного засобу.

«Натомість у постанові Кабміну йдеться про те, що перевізники міських та приміських маршрутів повинні забезпечити місця для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями у кількості до 50 відсотків загальної кількості автобусів на міських автобусних маршрутах загального користування (починаючи з 2025 року – до 70 відсотків) та до 20 відсотків – на приміських», – Олексій Кучер.

ДРС вже направила своє рішення Вінницькій ОВА щодо необхідності усунення порушень принципів державної регуляторної політики згідно з вимогами Закону України.

Закликаємо місцеві органи влади та відповідальний бізнес до плідної співпраці!