З початку року органами виконавчої влади М-тест проведено до 80,5% проектів регуляторних актів, які цього потребували, а органами місцевого самоврядування до 54,5% 

02.05.2018

Стосовно проектів регуляторних актів

органів виконавчої влади

 

screenshot_14З початку 2018 року на погодження до ДРС надійшло 205  проектів регуляторних актів, розробниками яких виступали органи виконавчої влади (180 проектів центральних та 25 проектів місцевих органів виконавчої влади). З них погоджено 86 проектів (74 центрального та 12 – місцевого рівня) та відмовлено в погодженні 46-ти проектів (40 проектів ЦОВВ та 6 – МОВВ).

Протягом цього періоду залишено без розгляду 10 проектів як такі, що підготовлені з порушення вимог регуляторного законодавства, а саме: не здійснено аналіз регуляторного впливу та/або не оприлюднено проект з метою отримання зауважень та пропозицій (9 проектів центральних та 1 проект місцевих органів виконавчої влади).

З початку року проаналізовано якість 106 аналізів регуляторного впливу (АРВ) до проектів регуляторних актів, розроблених центральними органами виконавчої влади. З них, 65 АРВ (або 61%) відповідали вимогам оновленої методології та супроводжувались розрахунками витрат суб’єктів господарювання та держави на виконання вимог регулювання.

Із загальної кількості проаналізованих проектів 41 проект потребував проведення М-тесту. Фактично, М-тест проведено до 33 проектів регуляторних актів (80,5%). Стосовно 8 проектів, до яких М-тест не здійснено, Державною регуляторною службою було прийнято рішення про відмову в їх погодженні.

 

Стосовно проектів регуляторних актів

органів місцевого самоврядування

 

business_invitation_kbcЗ початку року до ДРС надійшло 156 проектів регуляторних актів, розробниками яких є органи місцевого самоврядування.

З них:

  • 50 проектів, стосовно яких надано пропозиції щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики;
  • 4 проекти, стосовно яких відсутні пропозиції щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики;
  • 30 проектів, стосовно яких не передбачено повноважень у органів місцевого самоврядування щодо їх розробки.

Залишено без розгляду 34 проекти регуляторних актів як такі, що підготовлені з порушення вимог регуляторного законодавства, а саме в комплекті документів не надано експертного висновку та/або АРВ.

110 проектів, наданих органами місцевого самоврядування, потребували проведення М-тесту. Фактично, М-тест проведено до 60 проектів (54,5%).