Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/z-pochatku-roku-73-analiziv-regulyatornogo-vplyvu-vidpovidaly-vymogam-onovlenoyi-metodologiyi-ta-suprovodzhuvalys-rozrahunkamy-vytrat-sub-yektiv-gospodaryuvannya-ta-derzhavy-na-vykonannya-vymog-reguly/

З початку року 73% аналізів регуляторного впливу відповідали вимогам оновленої методології та супроводжувались розрахунками витрат суб’єктів господарювання та держави на виконання вимог регулювання

06.06.2018

desistencia-de-clientes-zappro-600x400Забезпечення проведення кількісних розрахунків вигод і витрат під час розроблення кожного регуляторного акта, у тому числі для малого бізнесу, з метою зменшення адміністративних витрат для суб’єктів господарювання – один із найважливіших пунктів Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік. ДРС постійно аналізує ситуацію та інформує громадськість про стан його виконання. Цього разу Департамент державної регуляторної політики ДРС надає інформацію стосовно проектів регуляторних актів органів виконавчої влади станом на 1 червня 2018 року.

З початку 2018 року на погодження до ДРС надійшло 322 проекти регуляторних актів, розробниками яких виступали органи виконавчої влади (272 проекти центральних та 50 проектів місцевих органів виконавчої влади). З них погоджено 185 проектів (159 центрального та 26 – місцевого рівня) та відмовлено в погодженні 68-ти проектів (57 проектів ЦОВВ та 11 – МОВВ).

За цей період залишено без розгляду 22 проекти як такі, що підготовлені з порушенням вимог регуляторного законодавства, а саме: не здійснено аналіз регуляторного впливу та/або не оприлюднено проект з метою отримання зауважень та пропозицій (20 проектів центральних та 2 проекти місцевих органів виконавчої влади).

З початку року проаналізовано також якість підготовки аналізів регуляторного впливу (АРВ) до 231-го проекту регуляторних актів органів виконавчої влади (195 проектів ЦОВВ та 36 МОВВ). З них 169 АРВ (або 73,2%) відповідали вимогам оновленої методології та супроводжувались розрахунками витрат суб’єктів господарювання та держави на виконання вимог регулювання (144 АРВ (73,8%) центрального та 25 АРВ (69,4%) – місцевого рівня).

Із загальної кількості проаналізованих проектів 117 проектів потребували проведення М-тесту (83 проекти ЦОВВ та 34 проектів МОВВ). Фактично, М-тест проведено до 103-х (або 88%) проектів регуляторних актів (75 проектів (90,4%) центрального та 28 (82,3%) проектів місцевого рівня). Стосовно 14 проектів, до яких М-тест не здійснено, Державною регуляторною службою було прийнято рішення про відмовingles-para-negociosу в їх погодженні.

Крім того, Департаментом державної регуляторної політики ДРС надано 124 консультації представникам центральних органів виконавчої влади з питань впровадження оновленої методології проведення аналізу регуляторного впливу (Мінрегіону, Мінагрополітики, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Міноборони, МВС, Мінприроди, Мінмолодьспорту, Мінінфраструктури, МОЗ, Нацполіції, ДФС, Держаудитслужби, Держпродспоживслужби, Держгеокадастру, Держекоінспекції, Укртрансбезпеки, Державіаслужби, Держспецзв’язку, Державіаслужби, Пенсійного фонду України, Фонду державного майна України, Держрибагентства, НКРЗІ, Фонду соціального страхування, НКЦПФР, ПАТ «Укрзалізниця»).

Також Департаментом державної регуляторної політики ДРС підготовлено безліч роз’яснень, з них – 46 письмових роз’яснень з питань провадження державної регуляторної політики (25 – центральним та 21 – місцевим органам виконавчої влади).

Опрацьовано 421 звернення органів влади щодо віднесення проектів нормативно-правових актів до категорії регуляторних актів. З них:

–           270 запитів від центральних органів виконавчої влади,

–           99 запитів від місцевих органів виконавчої влади,

–           52 запити від органів місцевого самоврядування.

За результатами розгляду зазначених запитів:

–           87 проектів нормативно-правових актів віднесено до категорії регуляторних актів,

–           334 проекти нормативно-правових актів визнано не регуляторними актами.

Натисніть для друку