Врегульовуємо проблемні питання у сфері туроператорської діяльності

29.11.2022

Державна регуляторна служба України завжди виступає майданчиком для пошуку дієвих інструментів щодо врегулювання питань, пов’язаних із захистом бізнесу.

Під час зустрічі з Головою Державного агентства розвитку туризму Мар’яною Олеськів та представниками туроператорів Голова ДРС Олексій Кучер зазначив, що порушення прав споживачів у різних сферах господарської діяльності з причини недосконалості законодавчих норм чи регулювання, є доволі частим явищем. Так, за словами очільника Служби, багато компаній користуються цими прогалинами та не виконують свої зобов’язання перед клієнтами. Тож головною темою зустрічі стало: забезпечення прав туристів на державному рівні у випадках, коли туристичні компанії припиняють чи призупиняють свою діяльність і при цьому не надають послуги, за які клієнти вже внесли оплату. Учасники зустрічі обговорили причини виникнення подібних ситуацій.

Для вирішення поточної ситуації, що склалася з виїзним туризмом, важливо почути точку зору самих туроператорів. «Ми розуміємо, що умови, в яких сьогодні працюють туроператори та турагенти, надскладні. Ми попросили ДРС, яка завжди стоїть на захисті інтересів бізнесу, бути нашим партнером у розв’язанні цього питання», – наголосила Мар’яна Олеськів.

Тож сторони домовились розпочати спільну роботу, щоб напрацювати ряд пропозицій, які унеможливлять випадки, коли туристичні компанії припиняють чи призупиняють свою діяльність і при цьому не надають послуги, за які клієнти вже заплатили гроші.

Запланували спільно з ДАРТ пропрацювати над вже існуючим проектом Закону «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму» для передбачення у ньому всіх необхідних запобіжників для недопущення нехтування правами клієнтів.

Окрім того, Олексій Кучер вніс пропозицію розглянути на найближчому засіданні Експертно-апеляційної ради при ДРС зазначену проблематику та почути експертну думку щодо вдосконалення законодавства у сфері ліцензування туроператорської діяльності.