Верховна Рада України схвалила Закон про зменшення тиску на бізнес

19.09.2019

Uslugi-biznes-konsaltinga18 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проект Закону №1080 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес». 

Ухваленням цього Закону є позитивним кроком, оскільки має на меті зменшення тиску на бізнес, зокрема у контексті проведення податкових перевірок.

Цим Законом перебачено виключення з Кримінального кодексу України статтю 205 «Фіктивне підприємництво», яка передбачає кримінальну відповідальність за створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.

Таким чином, прийняття цього закону унеможливить використання статті 205 Кримінального кодексу України, як інструменту для зловживань під час притягнення осіб до відповідальності. Контролюючі органи не зможуть використовувати матеріали досудового розслідування під час вирішення податкових спорів в судовому порядку.

Також з прийняттям цього Закону підвищиться розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів і інших обов’язкових платежів для притягнення до відповідальності за статтею 212 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку.

Незначні порушення з боку підприємців не будуть призводити до кримінального переслідування, що сприятиме детінізації бізнесу.