В Уряді запропонували спростити процес реєстрації розрахункових операцій

04.06.2018

5b1127a881a72037234623Кабінет Міністрів України виступає за суттєве спрощення застосування реєстраторів розрахункових операцій. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з представниками бізнесу та профільних асоціацій.

Нова пропозиція ДФС і Уряду – повна протилежність діючій системі. Ключова відмінність – он-лайн реєстрація через телефон або планшет, відсутність підтверджуючих документів, відсутність абонентської плати і використання електронного чеку з QR-кодом, який буде автоматично вноситися в реєстр, доступний в електронному кабінеті платника податків. Для обробки даних ДФС планує використовувати два незалежні дата-центри, а ПО для них забезпечити за рахунок економії коштів по інших проектах завдяки використанню системи ProZorro.

Найважливіше, що така ініціатива не є примусовою, а є способом заохочення до прозорості у процесі реєстрації розрахункових операцій. Перехід відбуватиметься добровільно. Сторони дійшли згоди, що нова система, в разі її остаточного схвалення, може бути запущена в пілотному режимі протягом найближчих трьох місяців. На наступному засіданні Уряду для запуску цієї системи будуть прийняті необхідні зміни до проектів Постанов Кабінет Міністрів України.

Наразі у Державній регуляторній службі України працюють над аналітичними матеріалами, які допоможуть запровадити таку ініціативу.