ДРС звернулася з позовом до суду

30.09.2021

В інтересах майже 80 тис. столичних підприємців у сфері торгівлі звернулися до суду. Про це заявив Голова ДРС Олексій Кучер, коментуючи звернення до Окружного адміністративного суду міста Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення Київської міської ради «Про встановлення обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в м. Києві» від 27 вересня 2018 року N1529/5593.

«Київська міська влада додатково до закону вигадала власні підстави для перевірок роботи та анулювання ліцензій підприємців», – зазначив Олексій Кучер.

Так, пунктом 5 цього рішення надається можливість контролюючим органам звертатися до органу ліцензування з рекомендацією щодо позбавлення суб’єкта господарювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями у разі порушення заборони щодо їх реалізації з 23:00 до 10:00 години.

Водночас серед підстав для анулювання ліцензії, що встановлені Законом про державне регулювання виробництва і обігу алкогольних напоївнемає такої підстави, як порушення заборони реалізації алкогольних напоїв у нічний час.

Однак Кодексом про адмінправопорушення визначено, що порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби, тягне за собою накладення штрафу.

Отже, рішення Київської міської ради порушує вимоги чинного законодавства, суперечить принципам державної регуляторної політики та потребує вжиття заходів щодо приведення його у відповідність.

За словами очільника Служби, мета регуляторного акта не досягнута, а бізнес несе великі втрати і зазнає постійного тиску.

ДРС не раз зверталася до Київської міської ради з вимогою усунути порушення законодавства та внести зміни до рішення.

«Жодне зауваження ДРС Київрадою не враховано», – заявив Олексій Кучер.

З огляду на це ДРС звернулася з позовом до суду.