Українські підприємці незадоволені рівнем прозорості регуляторної політики місцевих органів влади, – Олексій Кучер

26.08.2021

Понад 80% українських підприємців занепокоєні тим, що органи влади та місцевого самоврядування не враховують пропозиції бізнесу, а також не залучають громадськість до публічного обговорення проєктів регуляторних актів.

Про це заявив Голова ДРС Олексій Кучер, коментуючи перші результати організованого Службою онлайн-опитування підприємців щодо проблемних питань, які виникають у відносинах між органами влади та суб’єктами господарювання.

За словами очільника Служби, кожен п’ятий учасник опитування (19%) відзначив як проблему нерозміщення проєктів та чинних регуляторних актів на офіційних сайтах розробників.

«Так, нерідко бізнес лише пост-фактум дізнається, що там місцеві ради наухвалювали без обговорення та врахування думки громади. Але той факт, що суб’єкти господарювання стають більш обізнаними щодо таких порушень регуляторного законодавства, залишає можновладцям менше шансів уникнути відповідальності», – наголосив Олексій Кучер.

Голова ДРС також нагадав підприємницькій громадськості, що будь-яке рішення органу влади та місцевого самоврядування, прийняте без дотримання вимог регуляторного законодавства, може бути скасоване судом на підставі висновку ДРС.

Нагадаємо, що ДРС запрошує представників бізнесу взяти участь в онлайн-опитуванні та надавати свої пропозиції щодо рішень органів влади та місцевого самоврядування, які потребують перегляду або скасування.