Україна та Латвія разом працюватимуть над впровадженням дворівневого підходу до підготовки АРВ

02.08.2021

Досвід Латвійської Республіки у проведенні регуляторних реформ, які дозволили їй посісти високе місце в рейтингу Doing Business, надзвичайно корисний для успішної реалізації планів Уряду України та Державної регуляторної служби України щодо імплементації провідних регуляторних практик.

Про це Голова ДРС Олексій Кучер заявив під час робочої зустрічі із Надзвичайним та повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом, яка відбулася 2 серпня.

«Коли вивчаєш реформаторський досвід таких країн як Латвія, приємно усвідомлювати, що Україна йде тим же шляхом застосування найкращих європейських практик», – зауважив Олексій Кучер та відзначив зацікавленість української сторони у вивченні латвійського досвіду проведення аналізу регуляторного впливу до всіх проектів законодавчих та нормативно-правових актів.

За словами Посла Латвії в Україні Юріса Пойканса, для кращого регулювання господарської діяльності у Ризі планують запровадити дворівневий підхід до підготовки аналізу регуляторного впливу (АРВ). Тобто, якщо проект закону або рішення Уряду є визначальним у якійсь політиці, його розробник має підготувати більш детальну оцінку впливу на цю сферу.

У свою чергу Олексій Кучер повідомив, що в Україні зараз опрацьовується можливість запровадження такого порогового аналізу, а також підіймається питання щодо обов’язкової підготовки АРВ до усіх без винятку проектів регуляторних актів.

Голова ДРС висловив зацікавленість у співпраці та вивченні досвіду взаємодії між Міністерством юстиції та Державною канцелярією Латвійської Республіки, які відповідають за координацію регуляторної політики та підвищення рівня підготовки регуляторних актів.

Разом з цим, Олексій Кучер підкреслив, що представники латвійського бізнесу в Україні завжди можуть звертатися до Державної регуляторної служби України з метою обговорення проектів рішень органів влади у різних сферах господарської діяльності.

Юріс Пойканс запевнив представників ДРС у безсумнівній підтримці України з боку Латвії у проведенні регуляторних реформ та запросив Олексія Кучера відвідати Ригу з метою налагодження діалогу між ДРС та Державною канцелярією Латвійської Республіки щодо обміну досвідом впровадження найкращих європейських регуляторних практик.