У Вінниці розпочали комплексний перегляд усіх регуляторних актів, бо хочуть зробити місто найкомфортнішим для ведення бізнесу

21.06.2018

img_9560Вінниця – перше українське місто, яке запроваджує комплексний перегляд усіх нормативно-правових документів, що мають регуляторний характер. Головною метою такого комплексного перегляду є поліпшення місцевого бізнес-клімату шляхом зміни або скасування зайвих або застарілих регуляторних актів.

Перегляд регуляторних актів є необхідним кроком, адже завдяки децентралізації міста отримали розширені повноваження щодо регулювань на місцевому рівні та можливості створення умов для розвитку місцевих підприємців.

Про це йшлося під час задання круглого столу «Вінниця – місто ефективних регулювань. Як досягти успіху?», який відбувся 21 червня 2018 року у Вінниці.

Представники бізнесу, влади та громади обговорили наявні виклики місцевого регуляторного середовища й бізнес-клімату у м. Вінниця, а також можливі шляхи та інструменти для формування ефективної місцевої політики розвитку підприємництва.

img_9637«Дієвим шляхом проведення перегляду регіональних регуляторних актів, який здатен у максимально доступній мірі досягти такої мети, як спрощення місцевого регуляторного середовища, є створення послідовних, прозорих і зрозумілих механізмів їх реалізації», – повідомляє Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

За словами заступника міського голови м. Вінниця Владислава Скальського, серед основних завдань покращення регуляторного середовища є перегляд всіх регулювань, позбавлення від неактуальних та застарілих; аналіз впливу регулювань, чи було досягнуто результатів, які ставились за мету; комунікація з бізнес-середовищем щодо потреб у регулюваннях; прийняття спільних рішень щодо актуалізації бо скасування регулювань на локальних ринках міста.

Наразі міська влада працює над створенням інфраструктури підтримки бізнесу, а саме над створенням Центру розвитку підприємництва, який, окрім іншого, буде включати в себе Відкриту регуляторну платформу, запуск якої анонсував директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян. Питання та пропозиції, висловлені під час круглого столу, будуть використані в процесі роботи Платформи.

img_9574«Коли ми думаємо про конкурентоздатність та інвестиційну привабливість міста, слід пам’ятати, що для підприємців усе починається із місцевого бізнес-клімату. Перший крок покращення бізнес-клімату – це очищення регуляторного поля від застарілих, непрозорих та зайвих регулювань, запровадження у місті підходів «розумного регулювання». Саме це має на меті ініціатива Вінницької міської ради «Відкрита регуляторна платформа». Запрошуємо підприємців міста долучатися до її роботи», – розповідає залучений експерт проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств» Любомир Чорній.

Нагадаємо, нещодавно Державна регуляторна служба України оприлюднила Методичні рекомендації щодо проведення регіонального регуляторного перегляду.

Питання та пропозиції, висловлені під час круглого столу, будуть використані в процесі роботи «Відкритої регуляторної платформи м.Вінниці».

Захід організовано Вінницькою міською радою у співпраці з Державною регуляторною службою України за підтримки проекту Програми розвитку ООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO). Захід є одним з кроків реалізації «Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва міста Вінниці на 2017-2020 роки».

Завантажити (PDF, Невідомий)