У ТПП відбувся круглий стіл “Мораторій на перевірки бізнесу закінчився: чого очікувати бізнесу в 2019 році”

22.01.2019

422 січня у Торгово-промисловій палаті України відбулося розширене засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України у формі круглого столу. Модератором заходу виступив Голова Комітету, перший віце-президент, Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Вячеслав Биковець. 

Серед учасників: члени Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, представники ДРС, лідери всеукраїнських та регіональних об’єднань підприємців та роботодавців, керівники підприємств, установ, організацій, фахівці аналітичних центрів, спеціалісти у сфері права та підтримки бізнесу, ЗМІ, підприємці, науковці.

У рамках круглого столу “Мораторій на перевірки бізнесу закінчився: чого очікувати бізнесу в 2019 році” Директор Департаменту правової роботи і державного нагляду та контролю Державної регуляторної служби України Олександр Барбелюк розповів про реформу системи державного нагляду (контролю) та відповів на запитання підприємців щодо їх прав при проведенні перевірок. 

5Крім того, членів Комітету, керівників бізнес-асоціацій, підприємців та роботодавців ознайомили з роботою Інспекційного порталу, де можна дізнатися все про перевірки: inspections.gov.ua. Інформація про перевірки бізнесу має бути систематизованою, оцифрованою та відкритою.

“Бізнес таким чином зможе убезпечитися від неправомірних дій інспекторів, споживачі зможуть знати, скільки порушень зафіксовано контролюючими органами у тому чи іншому магазині чи дитячому садочку, а інспекції матимуть достатню базу даних для оцінки власної ефективності. Саме для цього створений Інспекційний портал та його аналітичний модуль”, – розповіла експерт BRDO, менеджер проекту «Інспекційний портал» Яна Горюнова.

Про превентивні засоби захисту та дії суб’єктів господарювання під час проведення перевірок розповіла член Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, керуючий партнер Юридичної компанії “Dictum” Світлана Мороз.

Серед питань, які обговорювали:

  • превентивні заходи щодо підготовки до проходження перевірок;
  • порядок проведення перевірок та зловживання зі сторони контролюючих органів;
  • на що звертати увагу підприємцям при проведенні перевірок;
  • від яких контролюючих органів очікувати збільшення тиску на бізнес;
  • які особливості та обмеження на проведення перевірок залишаються;
  • методи захисту суб’єктів малого та середнього бізнесу при порушенні їх прав контролюючими органами.

Нагадаємо, раніше на нашому сайті ми вже оприлюднювали відповіді на узагальнені запитання підприємців щодо планових перевірокпозапланових перевірокоскарження результатів перевірокне допуску контролерів до проведення перевірки.

 #Підприємці #ПраваПідприємця #Бізнес #Проверки #Перевірки