У першому півріччі 2020 року М-тест проведено до 87,7% проектів регуляторних актів органів місцевого самоврядування, які цього потребували

15.07.2020

У ДРС проаналізували роботу щодо удосконалення проектів регуляторних актів, розробниками яких є органи місцевого самоврядування

people-coffee-tea-meetingЗ початку року до ДРС надійшло 2252 проекти регуляторних актів, розробниками яких є органи місцевого самоврядування.

За результатами опрацювання:

  • стосовно 878 проектів надано пропозиції щодо їх удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики;
  • стосовно 178 проектів відсутні пропозиції щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики;
  • стосовно 79 проектів розробників повідомлено про відсутність у органів місцевого самоврядування повноважень на запровадження відповідних регулювань.

Без розгляду залишили 242 проекти регуляторних актів як такі, що підготовлені з порушенням вимог регуляторного законодавства, а саме в комплекті документів не надано експертного висновку та/або АРВ.

Усі 2252 проекти, що надані органами місцевого самоврядування, потребували проведення М-тесту. Фактично, М-тест проведено до 1976-ти проектів (87,7%).  За допомогою тесту малого підприємництва можна обрахувати витрати малого підприємництва на регулювання.

Нагадаємо, до повноважень Державної регуляторної служби України, поряд з іншим, належить підготовка пропозицій щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності проектів регуляторних актів, які розробляються органами місцевого самоврядування.

Раніше ми вже розповідали про кількість та якість регуляторних актів, які надходили на погодження Служби від органів виконавчої влади.