У першому півріччі 2019 року зберіглась позитивна тенденція до поліпшення рівня дотримання органами виконавчої влади окремих аспектів принципу передбачуваності регуляторної діяльності

09.07.2019

Як завжди, знайомимо наших читачів з тенденціями реалізації регуляторної політики.  

Regulation-24118У першому півріччі 2019 року зберіглась минулорічна позитивна тенденція до поліпшення рівня дотримання органами виконавчої влади окремих аспектів принципу передбачуваності регуляторної діяльності. 

Так, кількість проектів регуляторних актів, включених органами виконавчої влади протягом  І півріччя 2019 року до планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, зросла у півтора рази. З 529 проектів регуляторних актів включених до планів  регуляторними органами на початок року, до 839 проектів регуляторних актів.

Крім того, у 2019 році зберіглась тенденція до звуження кола регуляторних органів центрального рівня, плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів яких  протягом року зазнали суттєвого коригування.

З початку 2019 році найбільш суттєвого коригування зазнали плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів 3-х регуляторних органів центрального рівня – Міненерговугілля,  Мінекономрозвитку та Мінінфраструктури. Кількість проектів регуляторних актів, включених цими регуляторними органами до планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у порівнянні з кількістю проектів, включених до відповідних планів у грудні 2018 року, зросла більш ніж у 2 рази.

На рівні місцевих органів виконавчої влади місцевим органами лише 3-х регіонів – Київської, Полтавської та Рівненської областей провадилось коригування планів діяльності з підготовки проектів регуляторних  актів. Відповідні коригування не мали суттєвого впливу на збільшення обсягів розробки проектів регуляторних актів.

У наступному матеріалі ми детально розкажемо про рівень відповідності регуляторної діяльності органів виконавчої влади затвердженим планам.