У Національній академії державного управління при Президентові України відбулась публічна лекція Голови ДРС Ксенії Ляпіної

23.02.2018


223 лютого
у Національній академії державного управління при Президентові України відбулась публічна лекція «Регуляторна політика та її роль в економічному зростанні» Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної для державних службовців Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, відповідних структурних підрозділів обласних та Київської міської державних адміністрацій, Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України та інших органів влади, діяльність яких здійснюється у сфері реалізації економічної політики.

3«Регуляторна політика – це інструмент, за допомогою якого країни світу дотримуються балансу інтересів між державою, підприємцем і споживачем, досягають зменшення бюрократичного навантаження на малий бізнес, а також збільшують конкурентоздатність бізнес-середовища. Цей інструмент застосовують усі прогресивні спільноти і Україна – не виняток»,- зазначила Голова ДРС.

Важливо усім розуміти, що процедури регуляторної політики – не бюрократія. Це – забезпечення прав зацікавлених сторін: громадськості й малого підприємництва, а саме – бути включеними у процес прийняття регуляторних рішень державою на ранніх стадіях (від виникнення ідеї і проблеми, яку треба врегулювати, до реалізації механізмів та інструментів регулювання). Ці процедури є надсучасним механізмом у здійсненні державних функцій. А аналіз регуляторного впливу – документ, який відображає цикл аналізу політики для певного регуляторного рішення. Про це та інше йшлося під час публічної лекції.