У контролерів мають бути вагомі підстави для проведення перевірок, – Голова ДРС Олексій Кучер

12.08.2021

IMG_1185Контролюючі органи повинні мати вагомі підстави та докази порушень ліцензійних умов для проведення позапланових перевірок підприємців. Про це заявив Голова ДРС Олексій Кучер після засідання Експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі України, яке відбулося 12 серпня.

За словами очільника Служби, сьогодні члени Експертно-апеляційної ради відмовили представникам Укртрансбезпеки та Держлікслужби у погодженні проведення 7 позапланових перевірок ліцензіатів.

«Причини відмови – недостатнє обґрунтування підстав для проведення перевірок та відсутність вагомих доказів порушення підприємцями ліцензійних умов», – заявив Олексій Кучер та зазначив, що погодження на проведення позапланових перевірок – одна з ключових функцій Експертно-апеляційної ради.

Голова ДРС також звернув увагу на факти, коли недобросовісні суб’єкти господарювання пишуть один на одного скарги доIMG_3738 контролюючих органів, щоб підставити конкурентів.

«Звісно, що Експертно-апеляційна рада при ДРС є надійним фільтром від таких методів недобросовісної конкуренції, але потрібно припиняти таку ганебну практику ще на етапі опрацювання скарг контролерами», – наголосив Олексій Кучер.

Зазначимо, що загалом під час засідання члени ради розглянули 17 звернень органів ліцензування щодо надання права на проведення позапланових перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов, з яких 3 звернення МВС, Укртрансбезпеки та ДАРТ було виключено з порядку денного.

Також на засіданні задовольнили 2 скарги суб’єктів господарювання на дії (бездіяльність) органів ліцензування щодо порушення законодавства, а 2 скарги підприємців на дії (бездіяльність) МОЗ та Укртрансбезпеки було знято з розгляду на підставі заяв ліцензіатів.