У ДРС відбулося чергове засідання Громадської ради

30.09.2016

29 вересня відбулося чергове засідання Громадської ради при Державній регуляторній службі України під головуванням Сергія Доротича.

Засідання розпочали з розгляду стану затвердження ліцензійних умов провадження окремих видів господарської діяльності. Голова ДРС Ксенія Ляпінапоінформувала присутніх про стан затвердження ліцензійних умов на виконання вимог Закону України від 02.03.2015 № 222-VІІІ «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Станом на вересень цього року до ДРС надійшло на погодження – 33 проекти Ліцензійних умов провадження видів господарської діяльності (у тому числі 2 проекти, які містять переліки робіт/послуг, що підлягають ліцензуванню), а також 2 проекти Ліцензійних умов щодо яких було змінено види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню) та 1 окремий проект переліку робіт/послуг, що підлягають ліцензуванню.

З них: погоджено ДРС – 24 (у тому числі 3 проекти Ліцензійних умов щодо яких було змінено види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню), а також 1 окремий проект переліку робіт/послуг, що підлягають ліцензуванню.

Наразі постановами Кабінету Міністрів України затверджено 16 Ліцензійних умов. Тобто більше половини Ліцензійних умов залишаються незатвердженими.

«Для ДРС дуже важливо, щоб робота по затвердженню ліцензійних умов, у визначених законом видах діяльності, була завершена. Необхідно повернути дане питання у фокус уваги посадовців і громадськості», – зазначила Голова ДРС.

Члени Громадської ради при ДРС вирішили звернутись до Прем’єр-міністра України та Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України з проханням сприяти прискоренню затвердження ліцензійних умов.

Наступним розглянули питання щодо практичної реалізації статей 27, 44, 45 Закону України «Про державну службу» в частині участі представників громадських інститутів у конкурсних комісіях, щорічній оцінці та публічних звітуваннях посадових осіб органів виконавчої влади.

Член Громадської ради Валерій Вєтров наголосив на важливості публічного звітування посадових осіб органів виконавчої влади, метою якого є належне інформування громадськості про підсумки діяльності та забезпечення належної прозорості та підзвітності відповідного органу виконавчої влади та презентував проект Типового порядку, який встановлює загальні вимоги до організаційних та технічних заходів для підготовки та проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади.

Також він запропонував присутнім до обговорення питання участі представників галузевих об’єднань та бізнес асоціацій у перегляді регуляторних актів відповідно до Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 615-р.

«Ми повинні враховувати практику минулих «гільйотин», які проводились раніше. На мій погляд, ефективність перегляду буде залежати від трьох основних чинників. Перший  – це необхідний «тиск» на адміністративно-бюрократичний апарат для радикального перегляду процедур. Другий – професійна участь галузевих бізнес-об’єднань у перегляді. Третій – забезпечення практичного впровадження нових регуляцій прийнятих за результатами перегляду», – зазначив Валерій Вєтров.

Крім того, під час засідання йшлося про повноваження Уряду з реалізації державної політики у сфері підприємництва. Члени Громадської ради при ДРС пропонують передати повноваження щодо розвитку підприємництва Державній регуляторній службі України, на виконання рекомендацій парламентських слухань на тему: «Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу», які відбулися 30 вересня 2015.

Також члени Громадської ради при ДРС планують звертатись до органів влади з проханням продовжити дію мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу на 2017 рік. Про позицію малого бізнесу з цього питання розповіла присутнімНаталія Потапова.

По закінченню обговорення питань порядку денного та ряду організаційних моментів щодо членства у Громадській раді, представник БО «Центр комерційного права» презентувала членам Громадської ради при ДРС посібник «Державна реєстрація прав на нерухоме майно та їх обтяження».

Протоколзасідання Громадської ради при Державній регуляторній службі України.