У 2020 році у ДРС вже опрацювали 643 запити органів влади щодо віднесення проектів нормативно-правових актів до категорії регуляторних актів та підготували 85 письмових роз’яснень з питань провадження державної регуляторної політики

28.07.2020

pexels-photo-265152Нагадаємо, до повноважень ДРС, поряд з іншими, належить здійснення аналізу проектів нормативно-правових актів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо наявності в них норм регуляторного характеру.

Так, протягом І півріччя фахівці ДРС опрацювали 643 запити органів влади щодо віднесення проектів нормативно-правових актів до категорії регуляторних актів. З них:

  • 405 запитів від центральних органів виконавчої влади;
  • 190 запитів від місцевих органів виконавчої влади;
  • 48 запитів від органів місцевого самоврядування.

За результатами розгляду запитів:

  • 141 проект нормативно-правових актів віднесено до категорії регуляторних актів;
  • 502 проекти – до категорії не регуляторних актів.

Крім того, в ДРС підготували 85 письмових роз’яснень з питань провадження державної регуляторної політики: 18 – центральним, 10 – місцевим органам виконавчої влади та 41 – органам місцевого самоврядування.

На сайті ДРС оприлюднено:

Також важливою функцією ДРС є інформування громадськості про опрацювання проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади та місцевих органів самоврядування та оприлюднення переліку проектів регуляторних актів та рішень щодо них на офіційному сайті. Таку інформацію можна відслідковувати за допомогою рубрики «Аналіз проектів регуляторних актів».