У 2019 році спостерігається стала тенденція до зниження регуляторної активності органів виконавчої влади

15.07.2019
На рівні центральних органів виконавчої влади зниження регуляторної активності зафіксовано у регуляторній діяльності майже половини центральних органів виконавчої влади, які у 2019 році подавали проекти регуляторних актів на погодження до ДРС. 

Ми продовжуємо знайомити наших читачів з тенденціями реалізації регуляторної політики.

RegulationУ І півріччі 2019 року загальна кількість поданих на погодження до ДРС проектів регуляторних актів у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року скоротилася на 8%, з 374 проектів регуляторних актів, поданих до ДРС центральними та місцевими органами виконавчої влади у І півріччі 2018 року, до 343 проектів регуляторних актів  в аналогічному періоді 2019 року.

На рівні центральних органів виконавчої влади зниження регуляторної активності зафіксовано у регуляторній діяльності майже половини центральних органів виконавчої влади, які у 2019 році подавали проекти регуляторних актів на погодження до ДРС. Так, відповідну тенденцію зафіксовано у регуляторній діяльності 16 з 36 регуляторних органів центрального рівня, які провадили регуляторну діяльність, а кількість проектів регуляторних актів поданих на погодження на рівні центральних органів виконавчої влади зменшилась на 13%, з  309 проектів регуляторних актів поданих у І півріччі 2018 року до 269 проектів  – у І півріччі 2019 року.  При цьому, по окремих  регуляторних органах центрального рівня  показник зниження регуляторної активності взагалі  склав більше 50%.

regulations_2Суттєво кількість проектів регуляторних актів розроблених та поданих на погодження до ДРС зменшилась у Держпродспоживслужби – з 11 проектів регуляторних актів у І півріччі 2018 року до 2 проектів у І півріччі 2019 року,  у ДСНС – з 7 до 1 проекту,  у Мінрегіону – з 29 до 12 проектів, у Держпраці – з 10 до проектів, у ФДМУ  – з 21 до 3 проектів, У НКРЗІ – з 11 до 6 проектів.

Попри загальне скорочення кількості проектів регуляторних актів розроблених та поданих на погодження ДРС, на рівні місцевих органів виконавчої влади органів спостерігалось зростання кількості проектів регуляторних актів поданих на погодження – з 65 проектів регуляторних актів у поданих на погодження у І півріччі 2018 року до 74 – у І півріччі 2019 року.

Місцеві органи виконавчої влади Волинської, Закарпатської,  Івано-Франківської, Київської, Луганської, Рівненської, Тернопільської,  Черкаської та Чернігівської областей  у І півріччі 2019 року більш активно провадили регуляторну діяльність ніж в аналогічному періоді минулого року. При цьому слід відзначити, що  місцевими органами виконавчої влади вперше за 3 останні роки здійснено розробку проектів регуляторних актів. 

Нагадаємо, у першому півріччі 2019 року зберіглись позитивні тенденції до поліпшення рівня дотримання органами виконавчої влади окремих аспектів принципу передбачуваності регуляторної діяльності, до звуження кола регуляторних органів центрального рівня, плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів яких протягом року зазнали суттєвого коригування, а також   до поліпшення рівня дотримання органами виконавчої влади окремих аспектів принципу передбачуваності регуляторної діяльності. Про це ми повідомляли у наших попередніх матеріалах.

У наступних матеріалах чекайте детальний аналіз стану дотримання органами виконавчої влади процедур з оприлюднення проектів регуляторних актів та дотримання вимоги щодо обов’язковості проведення  аналізу регуляторного впливу.