У 2019 році покращився рівень системності підходу до планування регуляторної діяльності місцевими органами виконавчої влади

12.02.2020
Продовжуємо знайомити наших читачів з показниками та тенденціями реалізації регуляторної політики в 2019 році. Сьогодні йтиметься про планування у областях України. Раніше ми оприлюднили дані про стан дотримання органами виконавчої влади принципу передбачуваності регуляторної діяльності. 
 
o6x5cp0Майже усіма облдержадміністраціями (23 з 24) та Київською МДА плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік затверджені з дотриманням вимог та термінів, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Львівською ОДА планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік, як і минулого року, здійснено з порушенням термінів визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
 
Закарпатською, Житомирською, Одеською та Харківською облдержадміністраціями затверджено плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019,  які не передбачали розробку жодного проекту регуляторного акта.
 
У 2019 році рівень системності підходу до планування регуляторної діяльності місцевими органами виконавчої влади покращився у порівнянні із 2018 роком. Так, протягом 2019 року загальна кількість проектів регуляторних актів, включених до планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, зросла лише на 25% 191 проектів регуляторних актів запланованих до розробки регуляторними органами станом на 01.01.2019 до 239 – станом на 28.12.2019), в той час як протягом 2018 року кількість проектів регуляторних актів запланованих до розробки зросла на 51%.
 
Як і минулого року суттєвих змін зазнали плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік у Волинській  області – з 3 до 6, в Луганській – з 15 до 24, в Черкаській – з 19 до 24, в Полтавській – з 30 до 45, у Київській МДА – з 9 до 20  проектів регуляторних актів.
 
У 2019 році суттєво покращився рівень відповідності регуляторної діяльності місцевих органів виконавчої влади затвердженим планам у порівнянні з минулим роком. Зокрема, у 2019 році показник питомої ваги проектів регуляторних актів, які при поданні їх на погодження до ДРС не були передбачені відповідними планами знизився у порівнянні з 2018 роком вдвічі і склав 5%.
 
Крім того, у 2019 році до 18-ти зросла кількість регіонів, у яких розробка проектів регуляторних актів проводилась виключно у відповідності з планами діяльності з підготовки проектів регуляторних актів. Для порівняння у 2018 році таких регіонів було лише 12.
 
Виключно у відповідності з планами підготовки проектів регуляторних актів, регуляторну діяльність здійснювали місцеві органи виконавчої влади Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Києва.
 
Нагадаємо, дотримання регуляторними органами принципу передбачуваності – послідовності регуляторної діяльності дозволяє суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності та є запорукою забезпечення права участі бізнесу  регуляторній діяльності органів виконавчої влади.