Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/rumunsko-ukrayinske-spivrobitnytstvo-v-regulyatornij-sferi/

Румунсько-українське співробітництво в регуляторній сфері

23.09.2021

Сьогодні Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні Крістіаном-Леоном Цуркану для обговорення питань щодо перспектив та можливостей ведення бізнесу між обома країнами й регуляторного співробітництва.

Під час зустрічі Голова ДРС ознайомив румунську сторону з діяльністю Служби, її функціями, повноваженнями та досвідом у сфері регуляторної політики й напрацюваннями, що регулюють підприємницьку діяльність.

Також Олексій Кучер поділився інформацією стосовно створення Єдиного порталу регуляторної політики та реформи системи дозвільних документів, що допоможе зробити регулювання зрозумілим для кожного інвестора.

За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Румунії в Україні, Уряд Румунії розпочав ініціативи щодо покращення якості регулювання в середині 2000-х років, як частини реформ, необхідних для завершення процесу вступу до ЄС. Бачення Уряду щодо регуляторної реформи викладено у спеціальній «Стратегії кращого регулювання».

У Румунії немає безпосередньо органу, який би точно відтворював ДРС за функціями, але є декілька органів, які відповідають за регуляторну політику та здійснення аналізу регуляторного впливу.

Олексій Кучер зазначив, що ДРС зацікавлена в перейнятті та впровадженні в життя регуляторного досвіду Румунії та окреслив перспективні напрямки налагодження стратегічного партнерства у цьому напрямку.

Наприкінці зустрічі Крістіан-Леон Цуркану запевнив українську сторону у сприянні обміном досвіду між ДРС та державними органами Румунії.

Сторони домовилися про подальшу співпрацю.

Натисніть для друку