Рекомендації для оприлюднення регуляторних відкритих даних

07.09.2020

Головною метою впровадження рекомендацій щодо оприлюднення наборів регуляторних відкритих даних є ефективний обмін інформацією про регуляторну діяльність між розпорядниками та користувачами даних. Рекомендації дають регуляторним органам прості та зрозумілі інструкції щодо оприлюднення наборів на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, розробникам – гнучку модель для обміну даними та створення програмного забезпечення.

Які переваги отримують розпорядники:

  • роз’яснення нормативно-правової бази;
  • інструкції щодо підготовки, оприлюднення та оновлення набору;
  • шаблон таблиці та структуру;
  • інструкції щодо оформлення паспорту набору.

Які переваги отримують користувачі та розробники:

  • можливість автоматизованої обробки наборів (поєднання та порівняння даних різних розпорядників, імпорт даних у інформаційні системи);
  • модель даних для розробки програмного забезпечення та обміну даними.

Зміст

Рекомендації розроблені ГО «Агенція журналістики даних» (Texty.org.ua) та проектом «Регуляторна мапа України» в рамках проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» за сприяння Державної регуляторної служби УкраїниДержавного агентства з питань електронного урядування України. Реалізація проекту в Україні здійснюється за підтримки USAID/UK aid.

Вміст документу ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Зазначення Авторства 4.0 Міжнародна.

Відео про важливість оприлюднення регуляторними органами інформації про свою діяльність у форматі відкритих даних

Це відео про важливість оприлюднення регуляторними органами інформації про свою діяльність у форматі відкритих даних є спільним доробком громадсько-урядової ініціативи «Разом проти корупції» та фахівців Державного агентства з питань електронного урядування і Державної регуляторної служби України. Створено з ініціативи ДРС за підтримки Міністерства інформаційної політики України.