На рівні місцевих органів виконавчої влади у минулому році відзначалось суттєве збільшення обсягів розробки та подання на погодження до ДРС проектів регуляторних актів

01.04.2019

Рейтинг дотримання вимог та принципів державної регуляторної політики місцевими органами влади у 2018 році

Слайд12

  • На рівні місцевих органів виконавчої влади відзначалось суттєве збільшення обсягів розробки та подання на погодження до ДРС проектів регуляторних актів. У 2018 році на погодження до ДРС надійшло 225 проектів регуляторних актів, розроблених місцевими органами виконавчої влади, що на 92% більше ніж у 2017 році. Відповідне зростання обсягів розробки проектів регуляторних актів у 2018 році було характерним для 13-ти регіонів – Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Херсонської, Черкаської та Чернівецької областей. 
  • Найбільш суттєве зростання регуляторної активності виявлено у Дніпропетровській (з 2 проектів регуляторних актів, розроблених у 2017 році – до 51 у 2018), Вінницькій (з 3 до 18), Черкаській (з 7 до 22). Запорізькій (з 5 до 12), Київській (з 6 до 15) областях. Місцевими органами виконавчої влади 2-х регіонів – Волинської та Івано-Франківської областей протягом 2018 року на погодження до ДРС не надано жодного проекту регуляторного акту.
  • У 2018 році зберіглась позитивна тенденція щодо підвищення рівня відповідності проектів регуляторних актів, розроблених місцевими органами виконавчої влади, вимогам та принципам державної регуляторної політики. За результатами опрацювання 84% проектів регуляторних актів, розроблених місцевими органами виконавчої влади було визнано такими, що відповідають принципам державної регуляторної політики. Це на 10% більше ніж у 2017 році та майже вдвічі перевищує аналогічний показник 2016 року. У 7-ми регіонах (Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській, Луганській, Хмельницькій, Чернігівській областях, а також м. Києві) всі подані на погодження проекти регуляторних актів відповідали принципам державної регуляторної політики.
  • У 7-ми регіонах (Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській Миколаївській, Рівненській, Херсонській та Черкаській областях) рівень відповідності проектів регуляторних актів, розроблених місцевими органами виконавчої влади вимогам та принципам державної регуляторної політики за підсумками 2018 року є вищим ніж у 2017 році.
  • У два рази (з 8% у 2017 році до 4% у 2018 році) зменшилась питома вага проектів регуляторних актів, розробниками яких порушувалась вимога Закону щодо обов’язковості оприлюднення проектів регуляторних актів з метою одержання зауважень та пропозицій від громадських організацій та суб’єктів господарювання. Протягом 2018 року виявлено лише 10 випадків порушення принципу прозорості та врахування громадської думки місцевими органами виконавчої влади – Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Одеської, Полтавської та Харківської областей.

Ми продовжуємо знайомити наших читачів з основними результатами роботи ДРС у 2018 році. Пропонуємо знайомитись із деталями повного звіту ДРС за 2018 рік

#Звіт_ДРС_2018

Слайд12