Профільні галузеві асоціації звернулись до ДРС з проханням провести широке громадське обговорення проекту наказу щодо індексації тарифів на вантажні перевезення

31.01.2017

8Про це, поряд з іншим, йшлося під час чергового засідання Громадської ради при Державній регуляторній службі України, яке відбулося 31 січня у ДРС під головуванням Сергія Доротича.

Профільні галузеві асоціації вказали на відсутність належного обговорення проекту Наказу про підвищення вантажних залізничних тарифів, яке мала б організувати Укрзалізниця. 

За словами члена Громадської ради при ДРС Сергія Біленького, зростання тарифів на 15% у 2016 році, а також намір УЗ підвищити тарифи на 25% у 2017 році істотно перевищують як індекс споживчих цін (12% у 2016 році та 8% у 2017 році за прогнозом КМУ), так і індекс цін промислових виробників (12,9% і 8,5% відповідно).

Заплановане значне підвищення вартості послуг вантажних залізничних перdscn3031евезень, за відсутності належного нормативного забезпечення визначення економічно обґрунтованого рівня тарифів, невиконання існуючих процедур, що визначають публічність цього процесу, відсутність належного регулятора, передбаченого Законом України «Про природні монополії», неминуче призведуть до нанесення значної економічної шкоди клієнтам Укрзалізниці, що вкрай негативно позначиться на її конкурентоспроможності на ринках збуту.

Під час засідання Громадської ради при ДРС Ксенія Ляпіна анонсувала проведення широкого громадського обговорення щодо індексації залізничних тарифів на вантажні перевезення 2 лютого 2017 року у Державній регуляторній службі України.

Фотоальбом

Протокол засідання Громадської ради при ДРС від 31 січня 2017 року