Про зміни до регламенту роботи КМУ та проведення М-тесту щодо наказу Мінфіну йшлося під час засідання Громадської ради при ДРС

12.06.2016

17 травня відбулося засідання Громадської ради при Державній регуляторній службі України під головуванням Сергія Доротича.

Участь у засіданні взяла Голова ДРСКсенія Ляпіна.

Завдяки зусиллям членів Громадської ради при ДРС вдалося підвищити роль громадськості у прийнятті рішень.Ксенія Ляпіна відзначила позитивні зміни, які вніс Кабінет Міністрів України у регламент своєї діяльності.

Відповідна постанова № 329 від 11 травня 2016 року оприлюднена на Урядовому порталі. Постановою передбачено, зокрема, запровадження планування проведення засідань Кабміну шляхом затвердження щоквартальних планів розгляду питань на засіданнях уряду. Також передбачено визначення вичерпного переліку невідкладних питань з яких проекти актів можуть вноситися членами уряду безпосередньо під час засідання.

Виключено §55-2 регламенту, який дозволяв міністрам вносити проекти актів під час засідання уряду без дотримання регламентних вимог.

 «Члени Громадської ради доклали зусиль, щоб довести те, що стаття, яка теоретично мала боротися з бюрократією, фактично боролася з прозорістю та заважала врахуванню громадської думки. Зокрема, оскаржується в суді одна з постанов уряду, яка була прийнята за нині виключеною нормою. Добре, що уряд усвідомив потребу у відміні цієї норми і скасував її. Це створює більше можливостей для громадських об’єднань відслідковувати нормотворчу ситуацію та впливати на рішення влади», – повідомила Ксенія Ляпіна.

Окрім цього, постанова передбачає вдосконалення організації роботи урядових комітетів шляхом вилучення з переліку проектів актів, які попередньо ними розглядаються, тих проектів, щодо яких відсутні неврегульовані розбіжності у позиціях заінтересованих органів. Такі проекти включаються до порядку денного чергового засідання уряду та схвалюються урядом в цілому без обговорення.

Голова ДРС також наголосила на необхідності імплементації Рекомендацій парламентських слухань «Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу», які відбулися у вересні минулого року.  13 квітня 2016 року зазначені рекомендації Верховна Рада України схвалила своєю Постановою №1090-VIII. 

«Найближчим часом ми будемо мати доручення Уряду на виконання цієї постанови, яка є комплексною та містить багато корисного. Зокрема,  доручення КМУ надати Державній регуляторній службі України повноваження з реалізації державної політики у сфері розвитку підприємництва», – повідомила вона.

Крім того, у постанові йдеться про те, що під час розгляду і прийняття проектів регуляторних актів, потрібно забезпечити неухильне дотримання  процедур оприлюднення проектів, документів аналізу регуляторного впливу, а також обґрунтований розгляд  альтернативних процедур, поширювати інформацію про АРВ та М-тест.

Також під час засідання Члени Громадської ради при ДРС прийняли рішення, спільно з Державною регуляторною службою, створити групу для обрахунку АРВ з використанням М-тесту наказу Мінфіну від 11.02.16 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».

Голова Громадської ради при ДРС закликав підприємців долучитись до проведення розрахунків.

«Листи з проханням скасувати зазначену норму неодноразово надсилали у КМУ і ми, і інші організації. Тепер необхідно спільними зусиллями напрацювати аргументовані пропозиції для скасування зазначеної звітності по аналогії з розрахунком, який був проведений по РРО»,- зазначив Сергій Доротич.

Детальніше про рішення Громадської ради при ДРС у протоколі засідання.