Понад 100 ОМС оприлюднили плани регуляторної діяльності на 2021 рік

29.04.2021

Протягом березня-квітня 117 органів місцевого самоврядування по всій Україні опублікували на офіційних вебсторінках плани регуляторної діяльності на 2021 рік, які відповідно до законодавства мали бути оприлюднені не пізніше 25 грудня минулого року.

Про це повідомив Голова ДРС Олексій Кучер під час публічного звіту про перші 100 днів роботи на посаді коментуючи позитивні зрушення у співпраці Служби з ОМС.

«За час плідної комунікації з керівництвом місцевих органів влади ми бачимо, що ситуація з публікацією регуляторних даних змінюється. На сьогодні ще 77 органів місцевого самоврядування розпочали публікувати чинні регуляторні акти, водночас 73 ОМС відтепер  оприлюднюють проекти регуляторних актів на своїх вебсторінках, а 38 громад – створили нові сайти», – сказав Олексій Кучер та відзначив, що у лютому кожен десятий ОМС не мав офіційного сайту.  

За словами Голови ДРС, територіальні органи Служби постійно моніторять діяльність органів місцевого самоврядування у регіонах.

У лютому цього року ДРС провела моніторинг офіційних вебсайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації даних про регуляторну їх діяльність та визначила області, які є лідерами за якістю висвітлення інформації.

Так, 1000 із 1585 ОМС не публікували дані про чинні регуляторні акти, 177 не мали сайтів, а 540 взагалі не публікували регуляторні дані, що є порушенням законодавства та не дає змогу суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності. 

Презентация1

Нагадаємо, що Державна регуляторна служба України оприлюднила перелік порушників регуляторного законодавства в регіонах України.